Gyereknyelvvizsga a Kertvárosban - A tanulók fele 100%-on teljesített

Gyereknyelvvizsga a Kertvárosban - A tanulók fele 100%-on teljesített
Gyereknyelvvizsga a Kertvárosban - A tanulók fele 100%-on teljesített

A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézményének vezetősége Nyíregyházán egyedülálló módon, elsőként biztosította diákjainak a felkészítést angol nyelvű gyereknyelvvizsgára a 14 év alatti korosztályban. A 6. évfolyamon 11 tehetséges diák szakköri keretben, nagy szorgalommal készült a vizsga szóbeli és írásbeli részére Mindannyian sikeres alapfokú nemzetközi nyelvvizsgát tettek. A tanulók fele 100%-on teljesítette a beszédértés-, beszédkésség-, olvasott szövegértés- és íráskészségből álló feladatsort.

A csoport két felkészítő tanára, Drahosné Nádasi Ildikó és Gulyás Anna elmondták, hogy óriási motiváló ereje van az effajta megmérettetésnek az idegen nyelv tanításában. A gyerekek nagyobb önbizalommal, bátrabban fejezik ki magukat angol nyelven és egymástól is rengeteget tanulhatnak.

Gyula Szabolcs

tagintézmény – vezető