Gyalogosbarát körforgalom – Újabb olvasói kérdésre válaszolunk

Gyalogosbarát körforgalom – Újabb olvasói kérdésre válaszolunk

Többször írtuk korábban, hogy javában zajlik a Nyíregyháza Nyugati elkerülő (338. sz. főút) továbbépítése két fázisban, de időben egyszerre, várhatóan őszi befejezéssel. (Megjelent a Nyíregyházi Napló március 22-ei számában.)

Azt is jeleztük: a projekt földrajzilag összeér Nyírszőlősön az idén nagyjából öt kilométeren megújítandó 3822. számú úttal.

Olvasónk kérdezte: a végpontban megvalósuló körforgalom lehetővé teszi-e majd a helyi lakosok számára a biztonságos átkelést?

A beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. szerkesztőségünkhöz eljuttatott válasza pozitív:

A projekt keretén belül megépülő nyírszőlősi körforgalom mind a négy ágán tervezetten kijelölt gyalogos-átvezetés épül ki. A gyalogosok biztonságos átvezetését az esti órákban a létesítendő közvilágítás is segíteni fogja a körforgalomban.