Gokart Junior VB - Felipe Massa is gratulált a nyíregyházi pilótának

Gokart Junior VB - Felipe Massa is gratulált a nyíregyházi pilótának

Erre szokták azt mondani, hogy az alma nem esik messze a fájától. Révész Levente ereiben - édesapjához hasonlóan - benzin csörgedez, egészen kicsi korától részt vesz autóversenyeken. Korábban teljesen át kellett alakítani egy-egy autót, hogy egyáltalán elérje a gázpedált. Tehetségére aztán külföldön is felfigyeltek, és évek óta már Olaszországban az egyik legnevesebb akadémia növendéke. Teljesítménye pedig folyamatosan javul, az időmérőkön rendre a leggyorsabbak között van, és rangos versenyeken vehetett át díjat - például Kerpenben, ahol Michael Schumacher is elkezdte a gokartozást. 

A hétvégén Finnországban rendezték a FIA Karting World Championship Junior döntőjét, ahol a nyíregyházi versenyző a világ legjobb 34 pilótája közül a 18. lett. Nem véletlenül járt neki a gratuláció a korábbi Formula-1-es pilótától, Felipe Massától is. 

A VB futamai az alábbi linkre kattintva nézhetők meg: