Fucsovics továbbjutott
A nyíregyházi teniszező már a legjobb nyolc között van.

Fucsovics Márton bejutott a legjobb nyolc közé a 64 ezer euró összdíjazású budapesti férfi tenisztornán, amelynek a BOK Csarnok ad otthont. A világranglistán 153. játékos csütörtökön a harmadik helyen kiemelt Thomas Fabbianóval találkozott, s szetthátrányból fordítva két óra alatt legyőzte az ATP-rangsorban 120. olasz játékost. A 24 éves nyíregyházi teniszező a negyeddöntőben a ranglistán 175., román Marius Copillal mérkőzik.

Fucsovics Márton – Thomas Fabbiano (olasz, 3.) 4:6, 6:2, 6:1

A világranglista 175. helyezettje a WHB Hungarian Open első fordulójában a szerb Marko Tepavacot (174.) győzte le 6:2, 6:4-re, a nyolcaddöntőben pedig a nyolcadik helyen kiemelt francia Vincent Millot (137.) ellen győzött 7:6 (8–6), 6:1-re, még szerdán. A két játékos eddig egy meccset vívott egymás ellen, még 2013-ban az olaszországi Segoviában, az ATP-challengerverseny nyolcaddöntőjében, és akkor Marci nyert 6:4, 6:4-re Copil ellen.