Fucsovics Márton tornagyőztes Bukarestben

Ahhoz képest, hogy pályafutása negyedik ATP-döntőjének első játszmájában Fucsovics Márton (82. a világranglistán) 4:0-ra is vezetett az ötödik helyen kiemelt Mariano Navone (52.) ellen, csak nagy nehezen jutott szettelőnyhöz a nyíregyházi teniszező Bukarestben, vasárnap délután. Marci az 5:0-ért szervált, amikor az argentin szépített, majd 4:4-nél ki is egyenlített, sőt fogadóként labdája volt az 5:4-es előnyhöz Marci azonban ezt hárította, hozta végül a maga adogatását, majd brékkel, az első játszmalabdáját értékesítve zárta le a nyitó felvonást.
A második szettben az első brék Navonéé volt, de a 3:1-es hátrány ellenére Marci nem kényszerült döntő szettre, most ő érte utol ellenfelét 4:4-nél, 6:5-nél pedig fogadóként lezárta a meccset, és 2018 után megszerezte pályafutása második ATP-trófeáját.

A nyíregyházi teniszező hétfőtől 53. a világranglistán. 

TIRIAC OPEN ATP-250, BUKAREST (651 865 euró, salak)
Férfi egyes
Döntő: Fucsovics Márton (magyar)–Mariano Navone (argentin, 5.) 6:4, 7:5