Főszereplő a Davis Kupán

Főszereplő a Davis Kupán
Fucsovics Márton vezéregyénisége volt a válogatottnak.

Fucsovics Marci lehengerlő játékkal, rendkívül simán verte a Moldova elleni Davis Kupa találkozó zárónapjának első mérkőzésén Radu Albotot, ezzel biztossá téve a magyar csapat továbblépését. A második, papíron tét nélküli összecsapást Borsos Gábor vívta meg, aki első Davis Kupa győzelmét aratva, ugyancsak esélyt sem hagyva ellenfelének tudott diadalmaskodni. A régi-új szövetségi kapitány, Kuhárszky Zoltán vezetésével összesítésben 4:1-es arányban győzött a magyar válogatott. A július 17. és 19. között rendezendő második körben a bosnyák együttest fogadjuk hazai környezetben.

Fucsovics Márton - Radu Albot 6:2 6:1 6:2

Borsos Gábor - Maxim Bulat 6:0 6:3

Ami Fucsovics további programját illeti, a nyíregyházi játékos vasárnap este a Távol-Keletre utazott, ahol az elkövetkezendő két hétben egy guangzhoui, illetve egy shenzheni Challanger-tornán szerepel Kínában, majd Olaszországban vesz részt egy nemzetközi versenyen. 

DL