Folytatódik a nagyszabású fásítási program Nyíregyházán

Folytatódik a dr. Kovács Ferenc polgármester által még 2018-ban kezdeményezett nagyszabású fásítási program. Ennek keretében ősszel 25 helyszínt érintően 130 facsemetével lesznek gazdagabbak a város zöldfelületei.

A közterületekre kerül pl.: kislevelű hárs, vérszilva, közönséges nyír, keskenylevelű kőris, amerikai ámbrafa és oszlopos japán díszcseresznye is.

Érintett területek: Jósaváros, Malomkert, Krúdy lakótelep, Északi krt., Belváros, Örökösföld, Kertváros, Felsősima, Nyírszőlős, Sóstóhegy.

Szintén folytatódik Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a NYÍRVV Nonprofit Kft. Újéletfa Akciója is, melynek során facsemetét ajándékoznak a 2022. július 01. és a 2023. július 31-e között született nyíregyházi gyermekeknek.

Jelentkezni 2023. szeptember 30-ig lehet a marketing@nyirvv.hu e-mail címen. A facsemetéket október második felében ültetik el a Búvár utcai ligetben, ezzel is tovább növelve a fák számát Nyíregyházán.