Folyamatosan vágják a füvet városszerte – Intenzív a fűnövekedés térségünkben is

Folyamatosan vágják a füvet városszerte – Intenzív a fűnövekedés térségünkben is
Folyamatosan vágják a füvet városszerte
Folyamatosan vágják a füvet városszerte – Intenzív a fűnövekedés térségünkben is
Folyamatosan vágják a füvet városszerte – Intenzív a fűnövekedés térségünkben is
Folyamatosan vágják a füvet városszerte – Intenzív a fűnövekedés térségünkben is

Ahogyan a magánterületeken, magánkertekben, úgy a közterületeken is intenzív növekedést okozott a fűféléknél az elmúlt hetek csapadékos időjárása. Nehezíti a helyzetet, hogy a napsütéses órák száma is magas volt – a fűnövekedés üteme így megsokszorozódott.

Keczkó János, a NYÍRVV közterület-fenntartási irodavezetője elmondta:

Igyekszünk mindenütt helytállni. De nemcsak az nehezíti a dolgunkat, hogy magasra nő a fű, hanem ebben az időszakban sokkal sűrűbb is, tehát jobban igénybe veszi a gépeket, egyébként is lassabban megy a tényezők miatt a fűnyírás. A brigádjaink jelenleg vágják a füvet a Malomkertben, a belvárost igyekszünk folyamatosan rendben tartani, a Krúdy-lakótelep, a Sarkantyú utca környékén is dolgozunk, a Jósavárosban is elkezdtük a munkálatokat és nemsokára következik ismét az örökösföldi, illetve az érkerti lakótelep. Emellett végezzük a napi szokásos munkánkat, hiszen a köztisztaságot sem hanyagolhatjuk el és ezen felül rengeteg más tevékenység is van: öntözés, gyomlálás, rendszeres növényvédelem, ami mind feladatot jelent ebben az időszakban. Úgy gondolom, hogy 2-3 héten belül azért realizálódik majd ez a helyzet és ismét szép, ápolt felületek lesznek mindenütt.

A napi fűnövekedés meghaladhatja a 2-3, de akár a 3-5 centimétert is. Mindez az optimálisan szükséges vágásfordulók idejének rövidülését jelenti, azaz hamarabb, gyorsabban kellene újra vágni. Ugyanakkor a magasabb és dúsabb fő lassabb munkavégzést tesz lehetővé. A NYÍRVV-nek mintegy négymillió négyzetméter felületen kell elvégeznie parkfenntartási feladatait. A munkát körzetekre osztva, ütemezetten hajtják végre.

A közterület-fenntartási irodavezető azt mondta:

Az autósok is segíthetnek a NYÍRVV brigádjainak. Arra kérik a gépjármű-tulajdonosokat, hogy parkolásnál lehetőség szerint tartsanak minimális távolságot a kiemelt szegélyek közelében.