Földutak karbantartása: e-mail-ben  és telefonon keresztül is fogadják a bejelentéseket
Fotó: NYÍRVV/Facebook

A tavaszias idő beköszöntével javában zajlik a földutak karbantartása Nyíregyházán. Erre idén bruttó 150 millió forintot fordít a NYÍRVV Nonprofit Kft. A munkálatokat évente kétszer végzik el, ugyanakkor törekednek a lakossági bejelentések alapján – igazodva az időjárási körülményekhez –, a plusz útkarbantartási feladatoknak is eleget tenni.

 

Dicső Péter, a NYÍRVV Nonprofit Kft. közterület-kezelési igazgatója arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy idén február 4-én kezdték el a földutak karbantartását, a hét közepéig pedig már 50 kilométernyi utat rendbe is tettek.

 

Ez a következő utakat érintette:

Pető u., Pompás u., Világos u., Mezsgye u., Móra F. u., Kosztolányi u., Temető u., Szabó L. u., Bozót u., Csongor u., Szamos u., Kincs u., Kincs köz, Hadobás sor, Keselyűs sor, Keselyűs zug, Petrence u., Lenfonó u., Róka dűlő, Csiszár u., Domb u., Szerén u., Meggyfa u., Korong u., Lászlócsere dűlő, Pitvarkert u., Zöldmező u., Pásztor u., Pásztor köz, Karéj u., Kacagó u., Margaretta u., Törökrózsa u., Mécsvirág u., Gyöngyperje u., Kárász u., Ponty u., Borostyán u., Páfrány u., Páfrány köz, Berkenye sor, Berkenye köz, Sátor u., Levendula u., Árvácska u., Kard u., Gerely u., Íjász u., Vitorlás u., Horgony u., Búvár u., Soltész I. u,. Bokréta u., Szélsőbokor, Szirom u., Tüzér u., Szitakötő u., Lapály u., Szánkó u..

 

- Évente kétszer vagyunk kötelesek a földutakat karban tartani (tavasszal és ősszel), amikor is minden érintett utat helyreállítunk, ami a kezelésünkben van. Ugyanakkor a Társaságunkhoz érkező lakossági bejelentések alapján, amennyiben szükséges, többször elvégezzük a gréderezést- tette hozzá.

 

A lakossági bejelentéseket a következő elérhetőségeken fogadják:

e-mail: varosuzemeltetes@nyirvv.hu,

telefon: 42/548-460,

postai úton: NYÍRVV Nonprofit Kft., 4400 Nyíregyháza, Tüzér u. 2-4.