Fitt-Város – Május elsején ismét együtt mozdul Nyíregyháza
Fotó: Trifonov Éva / Archív

2023-ban közel háromezren látogattak el május elsején a Continental Arénába, ahol Fitt-Város elnevezéssel egy újszerű, nagyszabású ingyenes rendezvényt szervezett az önkormányzat és a sportcentrum.

A nap folyamán 30 sportág mutatkozott be, 25 sportszervezet képviseltette magát, 6 szolgáltató 15 egészségügyi mérést kínált, 18 Made in Nyíregyháza és további 3, az egészséges táplálkozáshoz kapcsolódó vállalkozás termékeit kóstolhatták meg a kilátogatók, illetve 50 ajándék talált gazdára a tombolasorsoláson. A tavalyi nagy siker után pedig idén is lesz május elsején Fitt-Város! Új élményállomások, sportmajális, családi sport- és egészségnap, valamint sportszínház várja az érdeklődőket. A Fitt-Város keretében idén is megrendezik a Nyíregyházi VB-t, azaz a Nyíregyházi Városrészek Bajnokságát. 10 fős csapatok jelentkezését várják az ország egyik legnagyobb, 40 méter hosszú, felfújt akadálypályán egy váltóversenyen való részvételre. Az előzetes részvételi szándékot április 15-ig a sport@nyiregyhaza.hu e-mail-címen jelezhetik a csapatok. Részvételi feltétel, hogy a csapattagok között szerepelnie kell minimum 3 hölgynek és minimum két 16 év alatti gyermeknek. A nevezés ingyenes, de a csapatok nevezése időrendi sorrend alapján történik. Az első 16 csapat nevezését követően beérkezett nevezések várólistára kerülnek. 2023-ban Nyírszőlős csapata nyert. Vajon idén lesz címvédés vagy új városrészhez kerül a vándorserleg? Május elsején kiderül!