FIRST® LEGO® League verseny  lesz Nyíregyházán!

Február 3-án rendezzük a világszerte népszerű FIRST® LEGO® League verseny első regionális fordulóját, melynek a Nyíregyházi Egyetem ad otthont.

A versenyen részt vevő diákcsapatok természettudományos témákat dolgoznak fel kreatív módon, prezentálják saját projektötleteiket, illetve LEGO robotokkal versenyeznek egy megadott pályán. Az idei verseny címe: Masterpiece – a természettudományok művészetben betöltött szerepe áll a középpontban. A versenysorozat képviselője Magyarországon a HelloWorld Egyesület. A nyíregyházi verseny a Nyíregyházi Egyetem, a LEGO Manufacturing Kft. és a H-Didakt Kft. közreműködésében, a HelloWorld Egyesület szakmai támogatásával valósul meg.

Időpont: 2024. február 3. szombat

Helyszín: Nyíregyházi Egyetem, Kodály terem (4400. Nyíregyháza, Sóstói út 31/B. B. épület)