FINA Junior Úszó Világbajnokság - Hatházi Dóra két számban is indul

FINA Junior Úszó Világbajnokság - Hatházi Dóra két számban is indul

Augusztus 20 -25. között Budapestre látogatnak a jövő úszó sztárjai! Magyarország nyerte el a 7. FINA Junior Úszó Világbajnokság rendezési jogát. Európában először Magyarország rendezi meg az utánpótláskorúak legnagyobb nemzetközi viadalát. A junior vb-n a 14-17 éves lányok és a 15-18 éves fiúk állhatnak rajthoz.

A magyarok közül 15 fiú és 15 lány ugrik majd vízbe az augusztus 20-ás startoló junior világbajnokságon a Duna Arénában! Az előfutamok minden nap 9:30-kor, a döntők 17:30-kor kezdődnek. A lányoknál a nyíregyházi Hatházi Dórának is szurkolhatunk, aki 50 és 100 pillangón indul. Edzője, Gyula Sándor a napokban bejelentette visszavonulását, így számára is emlékezetes lesz a VB, mint az utolsó nagy világesemény Dóri trénereként.