Film, színház és az idei Katona Béla-díjas
Első alkalommal rendezték meg Nyíregyházán A Magyar Film Napját. A téma a társadalmi kirekesztettség ábrázolása volt. A mozi kedvelői A város peremén címmel előadást hallhattak, majd megnézhették a Szerdai gyerek és a Saul fia című filmeket.

A Magyar Kultúra Napján idén is átadták Nyíregyházán a Katona Béla-díjat. A Nyíregyháza város kultúrájáért járó elismerést ebben az évben Kazár Pál, a Móricz Zsigmond Színház zenei vezetője kapta.
Papírhulladékot présel bálákba, de a könyveket sajnálja, azokat összegyűjti és elolvassa Hanta, a Túl zajos magány című darab főszereplője. Sikerrel játssza Bohumil Hrabal művét a Móricz Zsigmond Színház társulata. A kisregényből a szövegkönyvet Ivo Krobot írta, aki egyben az előadás rendezője is. A főszerepet Horváth László Attila játssza.

Ezekről a témákról láthatnak riportokat a Nyíregyházi Televízió nézői az NYTV kulturális magazinjában, az Alkotás utcában.

Vetítések: kedd 20.30, szerda 9.00 és 18.25, csütörtök 6.55, vasárnap 7.00 és 21.00