„Figyu, így írok Én” – Saját versekkel és szavalattal lehet jelentkezni a videós versenyre
Fotó: Illusztráció

„Figyu, így írok Én” online verspályázat indult Borbányáról. Mi jellemzi? Különleges, modern, nemzetközi.

8-15 éves tanulóknak írta ki a Petőfi Tagintézmény nonprofit szervezete, a „Tettrekész alapítvány a gyermekekért”. A verseny, amire saját verseiket úgy nevezhetik a diákok, hogy ők szavalják el és készítik el kreatív módon, videóüzenetként. A pályamunkákat nem csak magyarországi, hanem határontúli, tengerentúli magyar iskolák tanulóitól is várják a szervezők a  figyu.igyiroken@gmail.com email címre elküldve május 3-ig. A szakmai és társadalmi zsűri döntését május 27-én hirdetik ki. A verseny fővédnöke Dr. Ulrich Attila Nyíregyháza Megyei Jogú Város alpolgármestere.

Bíztatnak minden kis rímfaragót, ifjú költőt, nyissák ki a verses füzetet, verseljenek, versenyezzenek!