Felvételi Nyílt Nap a Nyíregyházi Egyetemen – új szakok és fergeteges programok várják az érdeklődőket
November 13-án a Nyíregyházi Egyetem megnyitja kapuit az érettségizők, újabb diplomát tervezők, szülők és pedagógusok előtt a Felvételi Nyílt Nap keretében. A rendezvényre a sajtó munkatársait is szeretettel várják.
A program 10 órakor kezdődik a Kodály Teremben, ahol a látogatókat először Dr. Kovács Zoltán, az elnöki feladatok ellátásával megbízott elnökhelyettes köszönti. Ezt követően Dr. Vajda Ildikó, oktatási elnökhelyettes mutatja be az intézmény képzési kínálatát, a felvételi lehetőségeket, ösztöndíjakat, valamint a kollégiumi és hallgatói élet részleteit.
A nyílt napot a helyi Éberkóma zenekar koncertje színesíti, amely garantálja a jó hangulatot. Az Éberkóma korábban már részt vett az egyetem felvételi kampányában, legutóbb szeptemberben klipforgatás zajlott a campuson. A koncert mellett interaktív programok, játékok és nyeremények várják a látogatókat.
A Nyíregyházi Egyetem képzési kínálata 2026-tól új alapszakokkal bővül, többek között műszaki menedzser és gazdaságinformatikus szakokkal. Összesen több mint 100 szak érhető el, közel 400 különböző képzési formában, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb irányt.
Az intézmény a térség tudásközpontjaként működik, szoros kapcsolatot ápol a helyi munkáltatókkal és közintézményekkel. Kiemelt figyelmet fordít a gyakorlatorientált oktatásra, a tehetséggondozásra, a nemzetközi tapasztalatszerzésre, valamint a hallgatói élet támogatására. Több mint hat évtizedes pedagógus- és közel 60 éves pilótaképzési hagyományokra építve a Nyíregyházi Egyetem a „Tradíció és innováció” szellemiségét képviseli.
A Felvételi Nyílt Nap tehát nemcsak a jövőtervezésről szól, hanem szórakoztató és interaktív programokkal vár minden érdeklődőt.



