Ezüst és bronz Debrecenből
Eredményesen szerepeltek az NYVSC kerekesszékes vívói.

Eredményesen szerepeltek kerekesszékes vívóink a debreceni párbajtőr válogatón, ahol a hölgyek a férfiakkal egy mezőnyben versenyeztek, így 16-an indultak. Tarjányi István, az NYVSC versenyzője megszerezte az értékes 3. helyet, ami azért volt fontos számára, hogy az idei világbajnokságon Egerben, ebben a fegyvernemben is indulhasson a kard mellett. Ugyanebben a mezőnyben Veres Amarilla a férfiak között bravúros vívással 2. lett és csak a rutinos olimpikon Mátó Gyulától kapott ki a döntőben, ott is csak 15:12-re. A montreali világkupa előtt ezzel az eredménnyel Amarilla sikeresen teljesítette felkészülési versenyét, és jelenleg 3. helyen áll a paralimpiai kvalifikációs világranglistán női párbajtőrben. Ez azért értékes helyezés, mivel Rióban a Paralimpián a kvalifikációs világranglista első 12 helyezettje biztos induló. Pákey Béla vívómester másik válogatott versenyzője, Tarjányi István még küzd a kvótába kerülésért a férfiak mezőnyében.

D. L.