Értelmetlen a permetezőgépek felülvizsgálatáról szóló uniós előírás a Mi Hazánk szerint

Értelmetlen a permetezőgépek felülvizsgálatáról szóló uniós előírás a Mi Hazánk szerint

Egy tavaly élesített, értelmetlen, a gazdákat sarcoló kiadásra hívta fel a figyelmet csütörtöki sajtótájékoztatóján Apáti István. 

A Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője azt mondta, a permetezőgépekre előírt, kötelező műszaki felülvizsgálat egy „lehúzás". Szerinte mindennek az alapja egy újabb, teljesen ésszerűtlen uniós előírás, rendelet, így az új gépeket az ötödik évtől, a használtakat pedig háromévente kell műszaki felülvizsgálat alá vonni, legalább 45 ezer forint költséggel. Apáti István szerint ez egy szűk körnek jelentene biztos bevételt, a gazdák kárára.

Apáti István, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője kiemelte:

Ennek a sarcnak az eltörlését, legalább most első körben a felfüggesztését, újra tárgyalását, majd eltörlését követeli a Mi Hazánk Mozgalom. Ugyanis jelzem azt, hogy ha csak a rendszerváltás óta eltelt 30 évet nézzük, akkor megállapíthatjuk, hogy a permetezőgépek, így a megyénkben használt permetezőgépek ilyen műszaki felülvizsgálattól függetlenül is teljesen jól működtek. Semmi értelme tehát ennek a rendelkezésnek.