Érmek és különdíjak

A nyíregyházi úszók 17 arany-, 13 ezüst- és 11 bronzéremmel folytatták az idei sikeres szereplést. A hét végén rendezték Hajdúszoboszlón a nemzetköz rangot kapott Árpád kupát, melyen 34 egyesület, 325 versenyzővel állt rajtkőre. A kétnapos diadalon 200 méteres versenyszámokból állt a versenyprogram, mindkét versenynapot vegyes váltók zárták. Az eredményeket évjáratonként értékelték. A Nyíregyházi Sportcentrum a legnépesebb táborral képviseltette magát, összesen 37 úszó nevezett a versenyre. Az egyesületek közötti pontversenyt magabiztosan nyerte Nyíregyháza (459 ponttal), utána a Debreceni Sportcentrum (374 ponttal), majd a dobogó harmadik fokára a hazaiak együttese, az Árpád Se állhatott ( 252 ponttal). Azok a versenyzők akik évjáratonként a legjobb időt úszták, azok különdíjat érdemeltek ki. Így külön elismerésben részesült Hatházi Dóra, Cserfalvi Olaf, Kovács Péter és Csernyik Dániel.

LEN táblázat alapján különdíjasok:
Hatházi Dóra   2003    200 pillangó      2:18,14
Cserfalvi Olaf   2004    200 pillangó      2:13,28
Kovács Péter   2005    200 gyors         2:14,15
Csernyik Dániel 2006   200 gyors         2:26,30

Az aranyérmes nyíregyházi úszók:
Cserfalvi Olaf, Kovács Péter, Csernyik Dániel, Hatházi Dóra, Kis Anasztázia, Kovács Balázs, 4x100 as fiú vegyes váltó Valent Gergő, Ónodi Gyula, Trizner Olivér, Gulácsi Krisztián, Sztruhár Jázmin, Barkóczi Roland, Ónodi Gyula, Garai Balázs, Lengyel Áron.