Érmek Debrecenből - Végre ismét versenyezhettek a nyíregyházi úszók

A hétvégén hosszú idő után újra versenyezhettek a Debreceni Sportuszodában. Szombaton 11 hazai egyesület 150 sportolója, köztük  a Nyíregyházi Sportcentrum 40 versenyzője állt fel a rajtkőre a Hajós Alfréd Regionális versenyen.  Az NYSC versenyzői  15 számban csobbantak a vízbe és sorra hozták az érmeket.  Bár a versenyen összetett értékelés volt, a korosztályokat nem vették külön, így is remekül úsztak a nyíregyházi úszók.

A lányoknál Hatházi Dóra négy aranyat gyűjtött be 100 m gyorson, 100m és 200 m pillangón, valamint  200 m vegyesen. Szurovcsják Ivett  a fő számában remekelt, 100 m lány mellúszásban nem talált legyőzőre, aki még 200 m vegyesen is gazdagodott egy ezüstéremmel.  Az ezüstérmesek sorát szaporította még Sebők Vivien 100 m hátúszásban, 100 m  és 200 m mellen Barna Bianka Dorottya és Molnár Fruzsina  200 m hátúszásban.  Bronzérmet szereztek 200 m gyorson Lénárt Eszter, 100 és 200 m pillangón  Molnár Kitti és 200 m leány  vegyesben Veress Fanni.

A fiúk mezőnyében  Lengyel Áron  100 m pillangón és 200 m vegyesben Tajthy Milán úszott be a leghamarabb a célba.  Lengyel Áron még egy ezüsttel  100 m gyorson és egy bronzéremmel  200 m lett gazdagabb.  Az aranyérem mellé Tajty Milán 200 m fiú gyorson egy ezüstérmet is begyűjtött. Ezüstösen csillogó éremmel térhetett haza  200 m mellen Barkóczi Roland is és egy – egy bronzéremmel gazdagította éremgyűjteményét  100 m gyorson Szakács Adorján, illetve 100 mi fiú pillangón Ványi Dávid.