Emelt szintű szűrővizsgálaton vehetnek részt a bírósági dolgozók

Emelt szintű szűrővizsgálaton vehetnek részt a bírósági dolgozók
A Nyíregyházi Törvényszék közleménye

A Nyíregyházi Törvényszék a bírói életpályamodell kialakítása keretében a bírósági dolgozók egészségvédelme és munkaerőképességük megőrzése érdekében 2019-ben is emelt szintű egészégügyi szűrővizsgálatot tesz lehetővé a bírák és igazságügyi alkalmazottak részére.

A kötelező foglalkozás-egészségügyi alapellátást ezen kívül szervezi meg a törvényszék.

Az emelt szintű szűrővizsgálat keretében laborvizsgálatot, EKG-t, áttekintő hasi ultrahang vizsgálatot és szemfenék vizsgálatot végeznek a szakemberek.

Az Országos Bírósági Hivatal elnöke célkitűzéseihez igazodó program jelentős időmegtakarítást is eredményez a dolgozóknak, hiszen valamennyi vizsgálat elvégzésére a törvényszék épületében kerül sor, ezenkívül a vizsgálat semmilyen költségbe nem kerül a dolgozóknak.