Emelt fővel búcsúzott a Magyar Kupától a Szpari - A hosszabbításban dőlt el a meccs

Az NB-I-es Paks a Nyíregyháza Spartacus vendége a MOL Magyar Kupában.

Nyíregyháza Spartacus - Paks 1-2 (0-0)

Városi Stadion 400 néző

Jv: Lovas László (Márkus Péter, Punyi Gyula)

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Papucsek, Végső - Farkas A., Papp M. - Gyurján (Kalocsai 61.), Kártik (Ötvös 58.), Vasiljevic (Györgyi a szünetben) - Kovács N (Hornyák 61.)

vezetőedző: Gálhidi György

Paks: Holczer - Kulcsár, Lenzsér, Gévay (Böde a szünetben), Lorentz, Bertus (Sajbán 65.) - Sipos (Vas 100.), Bognár - Nagy R. (Osváth a szünetben),- Haraszti (Hahn a szünetben), Ádám (Csősz 73.)

vezetőedző: Bognár György

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

3. perc Nagy balról érkező lövését ütötte ki Fejér.

6. perc Lorentz fejelt veszélyesen kapura, Fejér védett bravúrral.

8. perc Ádám lépett ki veszélyesen a jobb oldalon, de Papucsek becsúszva szépen szerelte.

15. perc Nagy tüzijáték a Szpari kapuja előtt, Lenzsér labdája a felső lécről pattant ki.

19. perc Gyurján lőtt mellé, miután kipattant a labda a szabadrúgása után.

22. perc Ádám kapott jó labdát középen, de Fodor becsúszva az utolsó pillanatban szépen szerelte.

35. perc Kártik került lövőhelyzetbe egy szép akció után, de lepattant a labdája egy védőről.

40. perc Kulcsár cselezte be magát középre, majd 18 méterről nagy erővel a kapufát találta el.

43. perc Szép bal oldali akció végén Kovács passzolt középre, Gyurján centikkel maradt le a labdáról.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

46. perc A szünetben több csere is, a mieinknél Györgyi állt be Vasiljevic helyére, a Paksnál Hahn, Böde és Osváth érkezett.

52. perc Böde fejelet mellé egy szöglet után.

54. perc Lenzsér kapott sárga lapot.

58. perc Gyurján próbálkozott 30 méterről, mellé szállt a labdája, de nem volt rossz kísérlet.

60. perc Sipos lőtt 19 méterről mellé.

63. perc Ígéretes hazai akció végén Györgyi elől mentettek a vendég védők.

67. perc Hahn lőhetett 15 méterről, Fejér biztosan fogta a labdát.

69. perc Györgyi indult meg egyedül saját térfeléről, majd Holczer mellett ellőtte a labdát, mely centikkel gurult el a bal kapufa mellett.

70. perc Újabb nagy helyzet, Hornyák-Ötvös összjáték után utóbbi lőtt, a gólvonal elől rúgta ki egy védő. A szöglet után Hornyák fejelt alig fölé.

75. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Hornyák kapott Papptól jó labdát, jobbról középre passzolt, Ötvös Bence pedig a kapuba lőtt, 1-0.

78. perc Ötvös indította Hornyákot, utóbbi egy pattanás után lőtt, Holczer védett.

82. perc Hornyák lőtt 19 méterről mellé.

84. perc Egyenlített a Paks, egy közeli próbálkozás után Fejér még a felső lécre tolta a labdát, de a kipattanót Hahn a kapuba lőtte, 1-1.

85. perc Bognár nagy bombája pattant szögletre.

90. perc Papucsek kapott sárga lapot.

90+3. perc Hahn pofozta közelről a kapuba a labdát, de lesről. 2x15 perces hosszabbítás következik.

92. perc Osváth kapott sárga lapot.

95. perc Farkas kapott sárga lapot.

96. perc Bognár végzett el szabadrúgást 22 méterről, a kapufát találta el.

97. perc Papucsek kezére pattant a labda futás közben, a játékvezető nagy meglepetésre szándékosnak ítélte és sárgát adott, és mivel a Szpari játékosának már volt egy, így kiállította Lovas.

105. perc Egy paksi lövés után védett Fejér, a kipattanónál pedig tisztáztak a védők.

110. perc Egy szöglet után Hahn elé került a labda, aki a kapuba fejelt, 1-2.

115. perc Szép hazai akció végén Kalocsai elől mentettek a paksiak.

117. perc Paksi kontra indult Hahntól aki Bognárt játszotta meg, de utóbbi lövésénél Fejér hatalmasat védett.

Vége a találkozónak, a Paks jutott tovább. A Szpari nagyot küzdött, és emelt fővel búcsúzott.

Gálhidi György vezetőedző Nyíregyháza: - A legrosszabb forgatókönyv valósult meg olyan szempontból, hogy 120 percet játszottunk a mély talajon egy vasárnapi rangadó után, és kiestünk. Az elején túlzottan tiszteltük a Paksot, de ahogy felvettük a ritmust, egál meccset tudtunk velük játszani. Volt nagy helyzetünk a vezetésünk után, de azzal nem sikerült élni.

Bognár György vezetőedző Paks: - Az első félidőben nagy fölényben játszottunk, és gólokat szerezhettünk volna, A második félidőben már azok léptek pályára akik jobban játékban vannak, de a megoldás az volt, hogy Bödét felvittük centerbe, az ő fejjátéka döntőnek bizonyult.