Elzárásra ítélte a bíróság a fiatal lány támadóját - Az ítélet nem jogerős

Elzárásra ítélte a bíróság a fiatal lány támadóját - Az ítélet nem jogerős
Illusztráció

A Nyíregyházi Járásbíróság 2019. május 16-án személyi szabadság megsértésének bűntette miatt 60 nap elzárásra ítélte B. O. vádlottat.

A tényállás szerint, 2019. április 28-án 21 óra körüli időpontban B.O. vádlott észlelte a nyíregyházi vasútállomásról a kollégiumba tartó sértettet és követni kezdte őt. A kollégiumtól körülbelül 50 méterre B.O. vádlott a sértett mögé lépett, a száját és orrát nagy erővel befogta, és a földre rántotta. Ezalatt a sértettet több esetben arra szólította fel, hogy fogja be a száját, valamint egy esetben azzal fenyegette, hogy leszúrja. A sértett segítségért kiáltott, melynek hatására a vádlott elhagyta a helyszínt. A bűncselekmény következtében a sértett nem szenvedett sérüléseket.

Az ítélet nem jogerős.