Előny az Újpestnél
Fotó:Kohut Árpád

A harmadik felvonás következett az ötödik helyért vívott párharc során a Fatum Nyíregyháza és az Újpest között.

Nem kezdtek rosszul a mieink, több szép labdamenetet is láthatott a közönség, és vezetett a Fatum. A játszma derekánál viszont fordított az Újpest, majd hat pontos előnyt szerzett, elsősorban Ambrosio jó blokkjainak köszönhetően. A hajrában jól szálltak be a cseréink, de ez csak a szépítésre volt elég, így nyerte a játékrészt az UTE.

A második felvonás hasonlóan alakult, féltávig most is szoros volt, de akkor jött egy hullámvölgy, melyet kihasználtak a budapestiek, és négy ponttal megléptek. A hajráig sikerült ezen faragni, így a végjáték 19-22-vel indult, de ettől kezdve csak a lilák szereztek pontot, és nyerték ezt a szettet is.

A harmadik játszma nem kezdődött jól, hátrányba került a Nyíregyháza, de 14-14-nél sikerült egyenlíteni. Új felállással is próbálkozott Adrian Chylinski, Nina Kocic helyén Valerin Carabali játszott. A hajrában végül pontosabb volt az Újpest, mely végül megnyerte a mérkőzést, és összesítésben 2-1-re vezet. Folytatás hétfőn Budapesten.

Fatum Nyíregyháza -UTE  0-3 ( -19, -19, -21)

Continental Aréna, v.: Szabó, Árpás.

Nyíregyháza: Carabali 3, Galvao 3, Antivero 12, Nagy 6, Kocic 7, Szabó 1.

Csere: Tóth F. (liberó), Földi, Jeremic, Farkas.

Vezetőedző: Adrian Chylisnki.

UTE: Milanova 13, Kilyénfalvi 7, Kindelan 10, Whitney 14, Ambrosio 10, Moreno 5.

Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Sziládi.

Vezetőedző: Horváth András.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (22 perc): 3:2, 6:4, 8:10, 10:14, 12:18, 13:21, 18:23. 2. játszma (24): 2:1, 5:4, 7:11, 10:15, 13:19, 16:19, 19:24. 3. játszma (26): 0:4, 2:7, 8:11, 12:13, 14:14, 14:19, 20:23.

Adrian Chylinski: - Gratulálok az Újpestnek a győzelemhez, jobban játszottak, nálunk pedig már nagyon látszott a játékosokon a fáradtság. Javultunk a szerdai meccshez képest, de ez kevés ahhoz, hogy nyerjünk. Nem adjuk fel, küzdeni fogunk hétfőn Budapesten!