Ellenőrizze óráját, elkezdődött a téli időszámítás vasárnap hajnalban!
Ellenőrizze óráját, elkezdődött a téli időszámítás vasárnap hajnalban!

A téli időszámítás vasárnap kezdődött, amikor hajnali három órakor az órákat hajnali kettőre állították vissza.

Az óraátállítás érinti több vonat menetrendjét is.

Vasárnap hajnalban 3-ról 2-re kell visszaállítani az órákat. Minden bizonnyal ez lesz az egyik utolsó alkalom, hogy az időmérőkhöz kell nyúlni – írja a Magyar Nemzet. Az Európai Unió döntése értelmében ugyanis 2021-től a tagállamok határozzák meg, hogy a téli és a nyári időszámítás váltogatása helyett melyiket alkalmazzák véglegesen, vagyis melyik időzónába kerülnek. Egyelőre a tagállamok halogatják a döntést. Ha Magyarország a nyári időszámításban maradna, akkor jövő tavasszal, március 28-án jöhet az utolsó tekergetés, ellenkező esetben az e hétvégi lehet az utolsó ilyen alkalom.

hirado.hu