Elindult az ötmilliárdos, kormányzati útfelújítási program első szakasza Nyíregyházán
Fotó: Szarka Lajos

Mint korábban beszámoltunk róla, a Magyar Közlönyben novemberben megjelent határozat szerint a kormányzat újabb ötmilliárd forintot ad Nyíregyházának, mellyel az önkormányzat útfejlesztési feladatait támogatják.

Friss hír a témában, hogy a megvalósítás előkészítése el is kezdődött a közbeszerzések első részének kiírásával.

Eszerint leghamarabb a

 • Gerely,
 • Íjász,
 • Vitorlás,
 • Búvár,
 • Horgony,
 • Árboc,
 • Szamóca,
 • Hajlás,
 • Főzde,
 • Fenyő,
 • Ereszalja,
 • Szarka
 • és Szamos utcákban,
 • a Hadobás utca Kemecsei úttól északra lévő szakaszán,
 • a Bokréta utca Simai utcáig terjedő részén,
 • valamint a Thököly és Törzs utca összekötő szakaszán kezdődhet a konkrét munka nemsokára a 2022 végéig befejezendő programban.

Ez az első fázisa ennek az ötmilliárd forintos folyamatnak, melynek lényege, hogy újabb földutak válnak aszfaltossá, a lakosság együttműködésével – nyilatkozta szerkesztőségünknek dr. Kovács Ferenc polgármester.

– Január első hetében a nyiregyhaza.hu honlapunkon egy új banner fog megjelenni, az együttműködés kereteit megalapozva. Az eddigi tapasztalataink szerint az a leghatékonyabb, ha egy utcának van egy vagy két, de nem több bizalmija, úgynevezett utcabizalmi, aki a többiek felhatalmazásával be tud jönni hozzánk és át tudjuk beszélni a helyzetet. Az a célunk, hogy a lakosokkal együtt építsünk utakat. Az is szempont lesz, hogy a városfejlesztési program szerint az adott út gyűjtőút-e és hogy van jelenleg beépítve. Olyan úton nem fogunk építeni, ahol sok üres telek van és nem laknak még ott. Ezek a szempontok mind megjelennek majd a honlapon. Kérem azt is, hogy az érdeklődők jelentkezzenek, s még januárban induljon ez a munka. Ez a mostani csomag 1,2 milliárd körüli összeget jelent és 15 utcát érint, körülbelül 6 km szakasz aszfaltozásával, de azt szeretnénk, ha a tél végéig még egy csomagot tudnánk indítani. Az a terv, hogy az ötmilliárdos összegnek, ha lehet, a felét, 2021-ben használjuk is fel, épüljenek az utak. Ezért ott fogunk építeni, ahol a legkönnyebben megy – fogalmazott a polgármester.