Egyéni és korosztályos csúcs
Jól szerepeltek a nyíregyházi úszók a rövidpályás OB-n.

13. alkalommal rendezték meg a hagyományos százhalombattai rövidpályás országos úszó bajnokságot, ahol megjelent az úszósport elitje, és a Nyíregyházi Sportcentrum is képviseltette magát. Két nyíregyházi versenyző is döntős lett.

Hatházi Dóra korosztályos csúccsal 100 méter pillangón került a finálba, míg Szurovcsák Ivett kiváló egyéni teljesítménnyel 100 méter mellen, a második legjobb idővel került a döntőbe. Nem kis feladat várt a Sportcentrum versenyzőire, hiszen mind a két döntőben a világ legjobb úszónője, Hosszú Katinka is ott volt.

Először Dóri úszott, tovább javítva saját korosztályos csúcsát (1:01,06) hatodik helyezést ért el, ami egy 13 éves lánytól fantasztikus teljesítmény. Ezután következett 100 méter mellen Ivett. Remekül kezdett a nyíregyházi úszó, a középdöntőben úszott kiváló egyéni csúcsát tovább javítva (1:09,06) harmadikként ért célba.

Urbin Tamás és Gyula Sándor tanítványaival sikeres négy napot tudhatnak maguk mögött.