Egy pont idegenből

Újabb fordulót rendeztek a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyháza Spartacus a harmadik helyen álló Vác vendége volt.

Vác FC - Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (1-1)

Budapest

Jv: Pillók Ádám (Horváth, Szalai)

Vác: Halasi - Hegedűs, Nagy, Tóth, Kákonyi (Búrány 57.), Króner, Major, Gulyás (Görgényi 71.), Szabó, Balajti (Borvető 77.), Zsolnai
vezetőedző: Horváth Károly

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Kelemen, Farkas - Csilus (Holdampf 76.), Kártik - Sinanovic (Rezes 60.), Kesztyűs (Bajzát 86.), Pekár - Gajdos
vezetőedző: Lucsánszky Tamás

A Vác kezdte a találkozót, és az első helyzet is a hazaiak előtt adódott, Tóth lőtt mellé. Sokat nem kellett várni az első Szpari helyzetre sem, a 7. percben Kártik fejelt fölé egy szöglet után. Az újabb nyíregyházi szöglet után hárman is gólt lőhettek volna, de végül Gajdos elől mentettek a védők. A 18. percben vezetést szerzett a Vác. Egy hazaadás után Jova próbálta előre rúgni a labdát, de balszerencsés módon épp Balajtit találta el, akiről a kapuba pattant a labda 1-0. Rögtön jött a válasz! Egy remek Csilus Tamás - Sinanovic Sinan - Gajdos Zsolt játék után utóbbi a jobb oldalról a hosszú sarokba lőtt, 1-1! A vezetést is átvehette volna a Nyíregyháza, Csilus indította remekül Gajdos, akit a lövés pillanatában szereltek. Ismét Gajdos, ezúttal Sinanovic beadása után fejelt, a hazai kapus bravúrral védett. A 33. percben egy szép Kártik-Gajdos-Pekár összjáték után utóbbi kerülhetett volna ziccerbe, de lest jelzett az asszisztens. Pekár lőhetett kétszer is, de előbb a bal, majd a jobb oldalról célzott pontatlanul, fölé szállt a labda. Az első félidőben több helyzete is volt a Szparinak, de maradt a döntetlen. A második félidő egy hatalmas Spartacus helyzettel indult, Pekár szöglete után Gajdos alig fejelt mellé, majd egy perccel később Csilus 30 méteres bombája zúgott el a kapu mellett. Az 55. percben újabb helyzet, Kesztyűs indította Gajdost a jobb oldalon, akinek beadása után Csilus rúgta el a labdát, mellette Pekár ziccerben lehetett volna. Majd Kesztyűs próbálkozott 16 méterről elvetődve egy lövéssel fölé szállt a labda. Kártik is megpróbálta 20 méterről, fölé ütötte labdáját a kapus. Futószalagon jöttek a nyíregyházi lehetőségek, a 68. percben Pekár beadása után Gajdos rúgta fölé a labdát. Pekár csavarta be jól a labdát egy szögletnél, a gólvonalról vágták ki a váciak. A 73. percben a jól játszó Gajdos ment el a jobb szélen, beadása után Rezes lőtt, Halasi hihetetlen bravúrral védett. A 83. percben jutott el először a Szpari kapujáig a második félidőben a Vác, egy szabadrúgásuk ment fölé. Az eredmény nem változott, a Nyíregyháza a szezon legjobb játékával rengeteg helyzetet alakított ki, de be kellett érnie egy ponttal.