Egy pont a nyitómeccsen - A Soroksár ellen kezdte a Szpari a tavaszt

Megkezdődött a tavaszi idény a bajnokságban. A Nyíregyháza Spartacus a Soroksárt fogadta. Az egyik edzésen meghúzódó Hornyák Marcell nem állt a szakmai stáb rendelkezésére.

Nyíregyháza Spartacus - Soroksár SC 0-0 (0-0)

Városi Stadion, zárt kapuk mögött

Jv: Ducsai József (Punyi Gyula, Tókés Róbert)

Nyíregyháza: Fadgyas -  Szokol, Fodor, Papucsek, Jánvári, Végső (Györgyi 74.), Márkus (Galambos 92.), Paku,  Kalocsai (Starosta 56.), Gresó (Farkas 92.), Hamed

vezetőedző: Gálhidi György

Soroksár: Varga Á. – Gárdos, Gengeliczki (Takács 22.), Valencsik, Pászka,Csernik (Szerető 71.)), Derekas, Ramadan (Tóth 71.), Hudák, Korozmán (Orosz 87.), Lovrencsics B.

vezetőedző: Lipcsei Péter

Gyásszünettel indult a találkozó Korpai Ferenc és Szabó Lajos emlékére.

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

6. perc  Az első lehetődég, Gresó lőtt fordulásból fölé egy beadás után.

10. perc Vendég szöglet után Gengeliczki lőtt kapásból, Fadgyas nagyot védett lábbal.

15. perc Paku lőtt váratlanul távolról, de fölé szállt a labda.

21. perc Korozmán kapott sárga lapot.

25. perc Gresó veszélyes beadása után mentttek a védők.

31. perc Hamed lőhetett 14 méterről, szögletre pattant a labda.

35. perc Kalocsai indult a jobb oldalon, Valencsik szerelte végül.

36. perc Soroksári szöglet után Valencsik lőtt az oldalhálóba.

41. perc Egy vendég lövés után Papucsek mentett a kapu előtt. Majd Korozmán lövését fogta Fadgyas.

45+1. perc Veszélyes vendég szabadrúgást hárított Fadgyas, majd a kipattanó után Jánvári blokkolt. Nem hozott gólt az első félidő.

50. perc Mezőnyjáték a második félidő elején.

58. perc Hamed passza után Márkus lőtt nagy erővel, Varga védett bravúrral.

65. perc Paku passza után Hamed indult és lőtt, Varga hatalmasat védett. A szöglet után is a kapus hárított.

73. perc Tóth lövését hárította bravúrral Fadgyas.

74. perc Gyors hazai konrtra végén Hamed lőtt fölé nagy helyzetben.

80. perc Veszélyes szabadrúgás után Fodor lövése pattant mellé centikkel,

83. perc Korozmán lövését fogta biztosan Fadgyas.

84. perc Hamed csúsztatott mellé egy beadás után.

87. perc 16 méteres Soroksár szabadrúgás, Derekas labdája a sorfalban akadt el.

91. perc Hatalmas helyzet, előbb Starosta, majd Hamed lövését is fogta Varga nagy bravúrral. ,

Váge a találkozónak, nem született gól.

Gálhidi György vezetőedző, Nyíregyháza: - Egy jó színvonalú mérkőzést játszottunk, két jól felkészített csapat találkozott. Az őszi meccshez képest léptünk előre, bár ott egy kontra után sikerült megszereznünk a győztes gólt. Most is voltak helyzeteink, de az igazsághoz tartozik, hogy Fadgyas Tamás is mutatott be bravúrokat, így igazságos a döntetlen.

Lipcsei Péter vezetőedző Soroksár: - Kevés csapat fog innen ponttal távozni, így értékesnek tartom a döntetlent. Fiatal csapatunk van, de többen ma is bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.