Drámai meccs után bravúros győzelem

Egymást követő három győzelem után várhatta a bajnokság listavezetőjét, a Pécsi VSK-t a Hübner Nyíregyháza BS a férfi kosárlabda NB-I/B Piros csoportjában.  A remek forma ellenére sem voltak teljesen jók az előjelek, mert Carlbe Ervin betegség miatt nem edzett a hét elején. Ennek ellenére remekül kezdte a mérkőzést, és az első negyed után több mint tíz ponttal vezettek a Cápák. A folytatás nagyon izgalmas volt, és a rendes játékidő után döntetlen volt az állás. A hosszabbításban a Nyíregyháza volt a jobb, és 102-92-re győzött. Több jó egyéni teljesítmény is volt, Ervin 25 pontot szerzett, és a legeredményesebb játékos lett.

NB I/B, Piros-csoport, 17. forduló

Hübner Nyíregyháza BS–Pécsi VSK-VEOLIA 102–92 (29–18, 19–20, 14–29, 22–17, 18–8) – hosszabbítás után
Continental Aréna, v.: Balogh, Bács, Fülöp.

Nyíregyháza: Bus 16/6, Végső 10, Ervin 25/6, Bonifert 17/6, Tarján 17/3. Csere: Geiger, Szobi 4, Nagy 8/6, Völgyi 2, Glatz 3. Vezetőedző: Merim Mehmedovic.

PVSK: Micsovics 25/3, Németh 12/6, Molnár, Bíró 13/3, Horti 16/3. Csere: Mokánszki 18/12, Plézer 5, Antoni, Frank 3/3, Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Kipontozódott: Tarján (43.), illetve Bíró (42.).
Kiállítva: Horti (44.).