Dr. Kovács Ferenc: kötelező a maszkhasználat a nyíregyházi piacokon

Dr. Kovács Ferenc polgármester október 31-étől elrendelte a kötelező maszkhasználatot a NYÍRVV Nonprofit Kft. által üzemeltetett piacokon.

Tekintettel arra, hogy a védőtávolság megtartása a forgalmasabb időszakokban nehezen tartható be, ezért azt kérte, hogy a Társaság kötelező jelleggel írja elő a maszkhasználatot a piacok egész területén, kiterjesztve azt a szabadtéri területekre is. Emellett felhívta a figyelmet arra is, hogy a piacok kiszolgálópultjait és bútorzatait fokozottan fertőtlenítsék, a kiszolgáló pultok, árusok elhelyezését oly módon oldják meg, hogy megtartható legyen a védőtávolság a vásárlók között. Valamint gondoskodjanak az intézkedések betartatásáról, és a szigorúbb szabályokról a látogatókat figyelemfelhívó táblákkal és más, helyben szokásos módon tájékoztassák.