Döntő – a négy között az NYKK fiataljai!

Döntő – a négy között az NYKK fiataljai!
Debrecenben rendezik a fiú kosárlabda U21-es bajnokság nyolcas döntőjét.

A nyolc legjobb U21-es fiú kosárlabdacsapat számára rendezik a bajnoki döntőt ezen a hétvégén Debrecenben. A fináléba a Marso-NYKK fiataljai is bejutottak, további három „A” csoportos és négy „B” csoportos együttessel együtt. A lebonyolítás értelmében egyenes kieséses a rendszer, és a nyíregyháziak az első találkozón a Vasas ellen léphettek pályára, a tét pedig a négy közé kerülés volt. A fővárosiak kezdtek jobban, és már 22(!) ponttal is vezettek a találkozó során. A második félidőben folyamatosan dolgozta le hátrányát az NYKK, és a vége előtt nem sokkal a vezetést is átvette Siska János együttese. Kósa Tamás a hajrában mindkét büntetőjét értékesítette, így a Nyíregyháza két ponttal győzött, és a folytatásban éremért játszhat. Szombaton a Budapesti Honvéd lesz az ellenfél. 

Marso Nyíregyházi Kosárlabda Klub–MKB-Euroleasing Vasas 72–70 (12–27, 20–17, 20–16, 20–10)
Debrecen, U21-es döntő

NYKK: Lajsz 6, CZURA 20/3, KÓSA T. 6, Oláh -, MOLNÁR 24/6. Csere: VIDA 12/12, Szondi 4

Vasas: FEKETE 23/15, Boinitzer 3, Tóth 4, Krivacsevics 7/3, MUNANGA 18. Csere: Fülöp 7, Mészáros 8/6, Solymosi -, Szántó -

Dankó L.