Döntetlent hozott az utolsó hazai meccs
A 16. fordulót rendezték a labdarúgó NB III-ban. A Szpari a Kazincbarcikát fogadta.

Zoran Kostic visszatért a szerbiai kezelések után. Ez volt a Szpari utolsó őszi hazai meccse.

Nyíregyháza Spartacus – Kazincbarcika 2 – 2 (2 – 0)

Városi Stadion, 1600 néző

Jv.: Nazsa Tamás (Horváth, Kövér)

Nyíregyháza: Ovszijenko - Szokol, Rubus, Törtei, Farkas - Abdouraman, Ramos, Zofcák, Csorba (Kostic 69. p) - Rezes, Pölöskey

Vezetőedző: Mátyus János

Kazincbarcika: Szabó - Szemere, Lipusz (Illés G. 75. p), Privigyei (Odrobéna 46. p), Nagy P., Lakatos, Irhás, Illés R., Barzsó (Kalász 69. p), Farkas, Nagy R.

Edző: Komlósi Ádám

1. perc – Csodálatos koreográfiával indították a meccset a nyíregyházi szurkolók. Sokan jöttek Kazincbarcikáról is, jó a hangulat.

5. perc – Barzsó lőtt távolról, Ovszijenko védett.

8. perc – Törtei lőtt kapura egy szabadrúgást, Szabó fogta a labdát.

15. perc – Az első negyedóra jó iramot igen, gólt nem hozott.

17. perc – Csorba szerzett labdát, majd Pölöskeyhez passzolt, aki fordulásból alig lőtt mellé.

20. perc – GÓÓÓL. Igor Zofcák csavart középre egy szabadrúgást, Mohamadou Abdouraman a kapuba fejelt, 1–0.

24. perc – Törtei szabadrúgása suhant el a kapu előtt nagyon veszélyesen.

28. perc – Zofcák végzett el szabadrúgást, de fölé csavart.

32. perc – GÓÓÓL. Igor Zofcák szögletébe Rubus Tamás csúsztatott bele, Mohamadou Abdouraman pedig a kapuba fejelt, 2–0.

38. perc – Pölöskey ment el a jobb oldalon, de fölé lőtt az akció végén.

42. perc – Két nagy helyzet. Előbb Rezes bombáját ütötte ki Szabó, majd Pölöskey lövését fogta a kapus.

Szünet, a Szpari magabiztosan játszott az első félidőben és megérdemelten vezetett.

48. perc – Váratlanul szépített a vendég csapat, Lipusz lőtt a kapuba a bal oldalról, 2–1.

50. perc – Egy szöglet után Rezes lőtt a kapuba, a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

51. perc – Újabb vendég gól. Megint Lipusz érkezett pontosan egy belőtt labdára, 2–2.

60. perc – Törtei lőtt veszélyesen kapura egy szabadrúgást, Szabó kiütötte a labdát.

65. perc – Tűzijáték a barcikai kapu előtt, a kapus Pölöskey, majd Farkas lövését is bravúrral hárította.

67. perc – Futószalagon a helyzetek, Csorba lövését is fogta a kapus.

74. perc – Újabb ziccer, Rezes közeli próbálkozását hárította Szabó.

88. perc – Nyomott a Nyíregyháza, de nem sikerült gólt szerezni.

Vége a mérkőzésnek, az első döntetlen a szezonban.

Mátyus János: – Július óta rengeteg mérkőzést vívtak a játékosaim, akiket teljesen kifacsartunk a szezon végére. Elfáradtak, sok meccs van a lábukban, hiszen két fronton is versenyben vagyunk. Így is nyerhettünk volna, de két hibánkat kihasználta az ellenfél.