Döntetlennel kezdte a tavaszi szezont a Nyíregyháza Spartacus az NB-II-ben

Hazai környezetben játszotta első hazai mérkőzését a Nyíregyháza Spartacus.

Nyíregyháza Spartacus - Gyirmót FC Győr 1-1 (1-1)

Jv: Csonka Bence (Medovarszki, Kormányos II.)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Rubus, Kelemen, Farkas - Kártik, Csilus T. - Kesztyűs(Holdampf 75.) - Gréczi (Csilus Á. 60.), Gajdos, Pekár(Dragóner 90.)

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Gyirmót: Rusák - Szalánszki(Csongrádi 92.), Szilvási, Nagy, Présinger, Laki, Paku, Sebastian, Villám, Lázár, Sandal

vezetőedző: Szepessy László

A Szpariból Farkas Márk játszott a Gyirmótban, míg a másik oldalon Paku Roland tagja volt a Szpari 2014-es bajnokcsapatának. Szepessy László 1980-ban - rövid ideig - volt a Spartacus játékosa. -5 fok és élénk északi szél fogadta a csapatokat a bemelegítésnél. Barkóczi László, Tolnai Gergő és Lázár Bence tiszteletére gyásszünettel kezdődött a meccs.

4. perc A hazai szöglet után tisztáztak a gyirmótiak.

8. perc Vezet a Gyirmót. Egy szöglet után Sandal Dominikról került a kapuba a labda, 0-1.

9. perc Gajdos lőtte el keresztbe a labdát a kapu előtt.

16. perc GÓÓÓL. Egy bal oldali akció után Gajdos lövését kiütötte a kapus, Gréczi Gábor viszont a kapuba passzolt, 1-1.

20. perc Formás Szpari akció végén Gréczi lövését blokkolták.

33. perc Gajdos Zsolt lőtt ismét a bal oldalről, védett a kapus.

35. perc Pekár szabadrúgása ment mellé.

38. perc Egy szép akció végén Kártik került a földre a 16-oson belül, néma maradt a síp.

41. perc Gréczi próbálkozott a jobb oldalról, hárított Rusák.

Vége az első félidőnek, a Szparinak volt több helyzete, de döntetlen volt az állás 45 perc után.

47. perc Két lendületes Szpari támadással indult a 2. félidő, a másik oldalon pedig Présinger lőtt mellé.

49. perc Kártik kapott jó labdát a 16-os vonalánál, de az utolsó pillanatban szerelték.

67. perc Pekár lövése után a kapufáról pattant ki a labda.

68. perc Kesztyűs lövése ment mellé.

72. perc Kesztyűs lövését fogta a vendégek kapusa.

Vége a mérkőzésnek, 1-1 lett az eredmény.

Szepessy László vezetőedző Gyirmót: - Egy jó iramú találkozón úgy érzem megérdemelten szereztünk pontot, ami számunkra nagyon értékes. Az első félidőben ismerkedtünk a szibéria hideggel, a második félidőben már mindkét csapat nyíltabban játszott.

Lucsánszky Tamás vezetőedző, Nyíregyháza Spartacus: - Rangadót játszottunk és nem lehet ilyen ajándék gólt adni ellenfelünknek. Ez megfogta a csapatot. Voltak helyzeteink, de nem sikerült fordítani.