Döntetlen Kispesten

A fővárosban lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. Az ellenfél a Budapest Honvéd. Esős idő fogadta a csapatokat, de a kezdésre kitisztult az ég. Remek hangulat fogadta a két gárdát, szép számban érkeztek nyíregyházi szurkolók is. Közel 3000 néző a Bozsik Arénában.

Budapest Honvéd - Nyíregyháza Spartacus 1-1 (0-1)

Bozsik Aréna 2830 néző
Jv: Hanyecz Bence (Mohos Milán, Ring Kevin)

Honvéd: Tujvel – Eördögh(Keresztes 72.), Kálnoki-Kis, Szabó A., Benczenleitner – Lőrinccy ( Kovács 72.), Holman(Pekár 90.), Nyitrai(Bocskay 76.) – Kerezsi (Simon 76.), Bobál G., Krajcsovics
vezetőedző: Csertői Aurél

Nyíregyháza: Dala - Baki, Alaxai, Gengeliczki, Farkas B(Gresó 69.), Kesztyűs, Toma, Kovácsréti(Nagy B. 54.), Nagy D.(Herjeczki 69.), Géresi(Oláh 89.), Novák (Beke 69.)
vezetőedző: Tímár Krisztián

1. perc A hazai csapat kezdte a találkozót.
7. perc Jobbról elvégzett szabadrúgás után Novák csúsztatott mellé 10 méterről.
13. perc Géresi lépett ki középen, majd 25 méterről fölé lőtt.
18. perc Szpari szöglet után Alaxai fejelt mellé középről.
21. perc Novák indult Kesztyűs passzára, de végül mentettek előle a védők.
30. perc A mieink birtokolják többet a labdát, de a Honvéd stabilan védekezik.
33. perc Vendég kontra végén Kerezsi felé szállt egy beadás, de Dala biztosan fogta a labdát.
34. perc Géresi szép csel után megindult középen, majd 19 méterről centikkel lőtt mellé.
37. perc Ismét Géresi próbálkozott, ezúttal Kálnoki-Kis blokkolta a lövést.
40. perc Baki kapta a mérkőzés első sárga lapját.
43. perc Kovácsréti emelte át a labdát a hosszú oldalra, Novák elől kifejelték a védők. A szögletnél Baki birkózott középen emberével, kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.
45. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Nagy Dominik adta be jobbról a labdát, Novák Csanád pedig kibújva védője szorításából, a rövid saroknál a kapuba fejelt, 0-1.
Vége az első félidőnek, vezetünk!
46. perc Egyenlített a Budapest Honvéd. Egy balról érkező beadás után Kerezsi fejelt a hosszú sarokba, 1-1.
53. perc Kesztyűs lővése vágódott szögletre egy blokk után. A sarokrúgás nem volt veszélyes.
55. perc Lőrinczy veszélyes beadása után becsúszva mentettek a védőink. A szöglet után tisztázott a Szpari.
57. perc Nagy D. kapott sárga lapot.
60. perc Nagy helyzet maradt ki! Nagy D. ívelt Bakihoz, aki átfejelte a labdát a hosszú oldlara, de picit hosszú volt Gengeliczkinek, aki nehéz helyzetben mellé lőtt.
63. perc Lőrinczy lőtt veszélyesen kapura, Dala védett, a kipattanó után Baki tisztázott.
66. perc Farkas B. beadása után Géresi fejelt, védett Tujvel.
68. perc Géresi tört be a 16-oson belülre, majd a védők szorításában elesett. Néma maradt a síp. A másik oldalon is vitatott eset, a reklamáló Csertőii  Aurél kapott sárgát.
71. perc Gresó veszélyes beadása után Beke lőtt a rövid saroknál, nagyot védett a hazai kapus. A szöglet után Herjeczki lövését fogta Tujvel.
74. perc Három nyíregyházi szöglet egymás után, de nem sikerült betalálni.
78. perc Nagy helyzet. Géresi beadásáról épp csak lemaradt középen Beke.
90. perc Szabó kapott sárgát.
91. perc Gresó végezhetett el szabadrúgást 25 méterről, de fölé csavart.
Vége a mérkőzésnek. Bár fölényben játszott a Szpari, és több helyzete volt, döntetlen lett a végeredmény.

Csertői Aurél: - Nem véletlenül áll az első helyen a Nyíregyháza, ezt ma is bizonyították, nagyon kompakt játékot játszanak. Nálunk sok volt a hiba, és gyenge volt a passzteljesítményünk, így az 1-1-el kihoztuk a maximumot a mai találkozóból, nem játszottunk elég jól ahhoz, hogy nyerjünk.

Tímár Krisztián: - Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, a Honvéd stabilan játszik. Alaposan felkészültünk belőlük és vezettünk is, de egy figyelmetlenség után a második félidő elején gólt kaptunk. Végig támadtuk a játékrészt, és kevés ellentámadást engedtünk a fővárosiaknak. Sok helyzetünk volt, sajnos ezeket nem sikerült értékesíteni, de azon dolgozunk, hogy legközelebb három pontot szerezzünk. Azt kérem mindig, hogy győzelemre játsszunk, a kapott gól után rátettünk még egy lapáttal, de nem tudtuk megszerezni a győztes gólt.