Döntetlen az osztrákok ellen

Az SCR Altach ellen vívta utolsó felkészülési mérkőzését Törökországban a Nyíregyháza Spartacus.
Az első lehetőség az osztrák első ligás csapat előtt adódott, de a léc alá tartó lövés után Dala kitolta a labdát, majd a másik oldalon Kovácsréti veszélyes beadásánál tisztáztak a védők. A 25. perc Myke indult Gengeliczki labdájára ígéretes helyzetben, de lest jelzett az asszisztens. Dala védett egy közeli lövésnél nagyot, a mieinknél pedig Géresi előtt adódott lehetőség, de az első félidő nem hozott gólt. Fordulás után egy Altach szabadrúgással indult a játékrész, de biztosan védett Dala, az 58. percben pedig Kovácsréti szabadrúgása után ment el centikkel el a labda a kapu mellett. Kiegyenlített volt a meccs. A 63. percben nagyot védett egy közeli kapáslövésnél a Szpari kapusa, majd 5 perccel később nagy meglepetésre büntetőt ítélt a játékvezető, egy szöglet után Alaxait látta szabálytalannak a játékvezető. A 11-esnél Fejér ugyan jó irányba vetődött, de nem tudott hárítani Ousmana Diawara lövésénél. A 71. percben Szpari szöglet után Gengeliczki Gergővel szemben szabálytalankodtak, ez is büntető. Herjeczki Kristóf a megismételtetett 11-est belőtte, 1-1. A 85. percben Gresó kapáslövését hárította az Altach kapusa, így több gól nem esett, a Szpari veretlenül zárta a törökországi edzőtábort.

Nyíregyháza Spartacus- SCR Altach 1-1 (0-0)

Nyíregyháza: Dala (Fejér 60.) – Baki, Alaxai (Rjasko 79.), Gengeliczki, Farkas(Gresó 60.), Toma(Sigér 60.), Kesztyűs(Vass 60.), Kovácsréti (Nagy B. 60.), Nagy D.(Beke 60.), Myke (Herjeczki 60.), Géresi (Pataki 60.)

vezetőedző: Tímár Krisztián