Döntetlen a Szeged ellen
Fotó: Trifonov Éva

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia volt a vendég Balmazújvárosban. Az első és a negyedik találkozott a rangadón.

Nyíregyháza Spartacus - Szeged-Csanád GA  0-0

Balmazújváros 600 néző

Jv.: Kovács Imre (Aradi József, Sinkovicz Dániel)

Nyíregyháza: Dala - Alaxai, Baki, Temesvári (Gengeliczki 84.), Farkas B.,Sigér, Kesztyűs, Nagy B., Gresó, Novák (Beke 80.), Kovácsréti

Vezetőedző: Tímár Krisztián

Szeged: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Kővári, Haris(Nyári 93.), Márkvárt, Papp (Óvári 83.), Palincsár, Borvető (Gajdos 87.), Bíró

Vezetőedző: Aleksandar Stevanovic

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

1. perc Hazai szöglet, Temesvári fejesét fogta a kapus.

5. perc Vendég szöglet után Baki tisztázott.

16. perc Balról érkező beadás után Novák elől mentett Molnár-Farkas.

21. perc Kovácsréti lőtt jobbal egy csel után fölé 18 méterről.

23. perc Márkvárt szabadrúgásáról maradt le Bíró, így fogta a labdát Dala.

25. perc Gresó labdájával Nagy B. lépett ki, beadása után Kovácsréti lőtt középről mellé.

29. perc Hazai szögletek egymás után, végül Alaxai fejesét megfogta a kapus.

31. perc Szilágyi kapott sárga lapot.

36. perc Bíró elől mentett Alaxai a 16-oson belül.

37. perc Nagy helyzet, Kovácsréti lőhetett tisztán középen egy beadás után, de mellé ment a labdája.

43. perc Remek támadás végén Nagy B. adta be a labdát, Farkas pedig az ötös sarkáról kapásból mellé lőtt. Nagy helyzet volt ez is.

45. perc Egy perc a ráadás az első félidőben.

45+1. perc Novák kapott sárgát.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

46. perc Bíró lövését blokkolták a védőink.

50. perc Egy nagy bedobás után Novák csúsztatott, Alaxai alig maradt le a labdáról.

59. perc Nagy helyzet, Kovácsréti ment el a jobb oldalon, beadása után Sigér lőtt mellé.

62. perc Nagy B. beadása után Novák csúsztatott mellé.

70. perc Egy beadás után Gresó próbálkozott, de a rövid saroknál mentettek a védők.

72. perc Temesvári kapott sárgát.

75. perc Alaxai kapott sárga lapot.

77. perc Baki is sárgát kapott.

90 .perc 3 perc a ráadás.

91. perc Márkvárt lőtt távolról alig mellé.

Vége a meccsnek, nem született gól.

Tímár Krisztián: – Próbáltunk a Budafok elleni hibánkból tanulni és ezúttal a jobbik arcunkat mutattuk. Az első félidőben nagy fölényben futballoztunk, sok szép támadást vezettünk. A mérkőzés rangadóhoz méltó iramot hozott. Sajnos nem tettük fel „i”-re a pontot, mert nem szereztünk gólt, de a játék képe biztató volt, jól játszottunk egy jó csapat ellen, ami azért is örömteli, mert a sérültek és az eltiltottunk helyére belépő játékosok jó teljesítményt nyújtottak.

Aleksandar Stevanovic: – Nem nyújtottunk jó teljesítményt. Nehéz volt a pálya talaja, amihez rosszul alkalmazkodtunk, lassan járattuk a labdát, körülményesen építettük a támadásainkat és a párharcokban sem voltunk jók, kemény ellenféllel találtuk magunkat szemben. Kevés helyzetet alakítottunk ki, aminek meg kell vizsgálni az okait. Szerettünk volna három pontot szerezni, de összességében a döntetlennel sem lehetünk elégedetlenek.