Döntetlen a Soroksár ellen
Fotó:Trifonov Éva

A Soroksárt fogadta a Nyíregyháza Spartacus. A mieinknél Géresi Krisztián sérülés miatt nem léphetett pályára.

Nyíregyháza Spartacus - Soroksár 1-1 (0-0)

Balmazújváros 600 néző.

Jv: Zimmermann Márió(Becséri Gergely, Ring Kevin)

Nyíregyháza: Dala - Alaxai, Baki, Gengeliczki (Temesvári 81.), Farkas B., Toma(Sigér 60.), Kesztyűs, Nagy B., Nagy D., Beke(Kovácsréti 60.), Novák

Vezetőedző: Tímár Krisztián

Soroksár: Mergl - Kaján, Kékesi, Shadirac(Króner a szünetben), Vági A., Tóth A., Vass Á., Borbély(Hajdú 63.), Köböl (Németh 84.), Korozmán, Dragóner F. (Gálfi 79.)

Vezetőedző: Lipcsei Péter

A mérkőzés gyásszünettel kezdődött, Dorogi Zsolt, Docsa tiszteletére. A Szpari hűséges szurkolójának fia egy mezt vehetett át a klubtól.

A kezdőrúgást Révész Valentina végezhette el, aki 16. születésnapjára kapta szüleitől, Révész Viktóriától és Révész Bálinttól ajándékba mindezt. A Spartacus Torna Club válogatott aerobik versenyzője szép sikereket ért el nemzetközi viadalokon is.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

5. perc Toma kapott sárga lapot.

7. perc Köböl 20 méteres szabadrúgása ment mellé.

11. perc Gengeliczki kapott sárga lapot.

13. perc 16 méterről végezhetett el szabadrúgást a Soroksár, de Dragóner fölé csavart.

19. perc Nagy D. vette át szépen a labdát, de végül szögletre mentett előle Borbély. A sarokrúgás után Novák fejelt mellé középen.

24. perc BÜNTETŐ! Szpari szöglet után Shadirac szabálytalankodott Novákkal szemben, 11-es, és sárgát is kapott a venég játékos. A büntetőt Novák Csanád lőtte, de Mergl a kapufára tolta a labdát, majd Nagy Barnabás a kipattanó után fölé bombázott.

30.perc Nagy D. érkezett középen egy beadásra, mentettek előle.

34. perc Dala lépett ki bátran egy labdára, Korozmán elől mentett, a soroksári játékos pedig a kapust találta el.

40. perc Shadirac talpalta le Novákot, megúszta a második sárgát.

42. perc Nagy B. veszélyes beadása után Novák fejelt fölé.

45. perc Beke lőtt egy csel után estében, fogta a labdát a vendégek kapusa.

45+1. perc Novák fejelt középen egy beívelés után, ezt is fogta Mergl.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

50. perc Nagy D. szabadrúgását tolta szögetre Mergl.

51. perc Borbély kapott sárgát.

53. perc Beke lőtt fölé.

55. perc Kesztyűs szabadrúgását követően Novák fejesénél és Baki ismétlésénél is nagyot védett a vendégek kapusa.

66. perc Sigér lőtt 16 méterről, blokkolták a védők.

68. perc Kovácsréti 30 méteres szabadrúgását fogta biztosan a soroksári kapus.

72. perc BÜNTETŐ. Egy vendég beadás után Dragóner került a földre miután Dalával ütközött, 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Köböl belőtte, 0-1.

82.perc Vági kapott sárgát.

88. perc GÓÓÓÓL! Egyenlített a Szpari. Egy szabadrúgás után Novák Csanád elől még mentettek a vendégek, de Temesvári Attila a kapuba lőtt, 1-1.

90.perc 4 perc a hosszabbítás.

92. perc Nagy B. fejelt mellé egy szöglet után.

Vége a meccsnek, maradt az 1-1.

Tímár Krisztián: – Büszke vagyok a játékosaimra, mert rengeteget utaztunk a múlt héten, ezzel együtt nagyon beleálltunk a mérkőzésbe, de a játék nem volt az igazi. Mi kihagytuk a tizenegyest, az ellendél belőtte, de a bajnokságban nem először megmutattuk, hogy nagyon nagy lélekjelenlétünk van, és végig hittünk abban, hogy legalább döntetlenre tudjuk menteni a mérkőzést.

Lipcsei Péter: – A mérkőzés előtt aláírtam volna az egy pontot, a játék képe alapján viszont nem vagyok elégedett vele. A Nyíregyháza a beívelésekből élt, az én játékosaimat viszont meg kell dicsérni, és ha pontosabbak az utolsó passzok, a győzelem is meg lehetett volna.