Döbbenet - Elhunyt Horányi Zsuzsa

Egy hete még boldogan mosolygott a Fitt-Szülinapon futótársaival. Évek óta nehéz volt olyan szabadidős sportrendezvényt tartani, ahol ne lett volna ott. Futónagykövet, edző, testnevelő tanár, aki ha kellett szervezett, bemelegítést tartott, vagy éppen interjút adott. Horányi Zsuzsa egyszer azt mondta, számára a futás igazi szerelem…

Vasárnap reggel is kis csapatával egy versenyre indult, és a neki sprinttávnak számító 5 km-en indult, de futás közben rosszul lett, és hiába érkezett gyorsan a segítség, az életét már nem tudták megmenteni. Pedig azt gondolta róla az ember, hogy Zsuzsi megállíthatatlan. Teljesítette a világ leghíresebb maratoni távjait Bostontól Párizsig, Reykjavikon át Berlinig. Volt ifjúsági válogatott atléta, a 2010-ben megrendezett Atlétikai Masters Európa-bajnokságon bronzérmes lett a 2000 méteres akadályfutásban. A triatlon is közel állt hozzá, a magyar bajnokságnak számító Vasi Vasemberen harmadik lett, ranglista versenyeken sikerült első helyezést is elérnie. 

A sport iránti szeretetet a gyerekeknek is folyamatosan igyekezett átadni, rendre több eseményen nyerték el a legnépesebb iskolai csapat címet. A Mozaik Med edzőjeként és futónagyköveteként segítette a Nyíregyházi Futófesztiválok rendezését, korábban éveken keresztül dolgozott újságíróként, és tudósított a versenyekről. 

Vasárnap érkezett a szomorú hír, hogy élete utolsó versenyén nem láthatta meg a célszalagot. Akkor hagyott itt minket, amikor azt tette, amit a legjobban szeretett…

Isten veled Zsuzsi!