Díjmentes WiFi a város több pontján: 10 kültéri és 5 beltéri pontot alakítottak ki
Fotó: Illusztráció

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata a Wifi4EU pályázat keretein belül 15.000 Euro összegű támogatásban részesült.

A WiFi4EU pályázati kezdeményezés célja, hogy a közösségi élet legfőbb színterein Európa-szerte ingyenes, kiváló minőségű vezeték nélküli internetkapcsolat álljon a lakosok és az Európába látogatók rendelkezésére.

A projekt keretében 10 kültéri és 5 beltéri, nyilvános, vezeték nélküli (WiFi) internet-hozzáférési pont kialakítása valósult meg Nyíregyháza különböző pontjain. A kiépített hálózat mindenki számára elérhető és díjmentes internet használatot tesz lehetővé. A wifi hálózat egy bejelentkezési képernyő után, az általános felhasználási feltételeket elfogadva egyszerűen elérhető az alábbi helyszíneken:

1. Váci Mihály Művelődési központ és a Szabadság tér,

2. Szabolcs irodaház és Dózsa György utca,

3. Piaccsarnok, Búza tér,

4. Polgármesteri hivatal belső ügyfélterei, és a Kossuth tér területe,

5. Nyíregyháza, Sétálóutca,

6. Nyíregyházi Jégpálya területe,

7. Bernstein Béla tér (Vasvári Pál utca és Kossuth Lajos utca között).