Debrecenben nyert a NYIKSE - izgalmas meccset játszottak a kosarasok a DEAC II ellen

Rendkívül kellemetlen ellenfél a DEAC II. csapata, több rutinos játékossal is rendelkeznek. A Sunshine NYIKSE elleni találkozón viszont jól kezdett a nyíregyházi csapat, már az első negyedben is vezetett 7-8 ponttal, de a hazaiak egy-egy jó hármassal mindig visszazárkóztak. A második negyedet rendkívül dinamikusan kezdte a Brane Savic által vezérelt vendég gárda, így a félidőre 5 pontos előnyben voltak a mieink. Sajnos, a második félidőt kicsit enerváltan kezdték a nyírségiek és 5-6 ponttal már a DEAC vezetett (19-7 etapot csináltak 3 perc alatt), de a 3. negyed végére Földesi egy, és Takács két triplájával, illetve Savic negyedet záró duplájával már újra a NYIKSE vezetett 5 ponttal. A negyedik negyedben már elszabadultak az indulatok, mert az utolsó két percre 2 pontra zsugorodott a vendégek előnye. Végre idegekkel is jobban bírta a NYIKSE a végjátékot, így 3 pont maradt a végére és megőrízte helyét a csapat az NBII élmezőnyében. Pénteken 19 órakor a Békéscsabát fogadja a Nyíregyháza a Bánki tornatermében.

DEAC II - Sunshine NYIKSE 99 - 102 (30-29; 15-21; 24-24; 30-28)