Cseh győzelem a nyitófutamon - elkezdődött a salakmotoros idény

Cseh győzelem a nyitófutamon - elkezdődött a salakmotoros idény

Fedett lelátók, remekül előkészített, a nemzetközi szabályoknak megfelelő pálya várta a motorosokat a Nyílt Nemzeti Salakmotoros Egyéni Bajnokság 1. fordulójában, a Nagyhalász Speedway Ringen. Cseh, orosz, lengyel, szlovák és argentin versenyzők mellett magyar vaspapucsosok álltak rajthoz, és izgalmas futamokban döntötték el a pontok sorsát. A lengyel Burza ugyan két győzelemmel nyitott, de a végén a reményfutamban harcolta csak ki a döntőbe kerülést. A fiatal orosz titán Saidullin az első perctől jelezte, hogy vele számolni kell, de jól ment a nagyhalászi színekben induló Kobrin, Kovács Roland, Petr Chlupac és a cseh Franc is. Utóbbi és Saidullin végül egyenes ágon került a fináléba, míg Kobrin és Burza a reményfutamot követően. Végül a döntőben a korábbi GP induló Jozef Franc volt a leggyorsabb, így ő nyerte a nyitóversenyt, megelőzve Saidullint és Burzat. Május 25-én EB selejtezőt rendenek a nagyhalászi oválon, minden eddiginél rangosabb mezőnnyel.