Címvédés a Winter Cup-on - Závaczki Bálint győzött a golfversenyen

A hétvégén rendezték  a Pannonia Golf & Country Clubban II. Hungarian Winter Cup versenyt. A pandémiás előírások szigorú betartása mellett tarthatták meg az eseményt. Az időjárás - főleg a második napon - téliesre fordult, a hideg és a szél jelentős kihívás elé állította a játékosokat. Az idén felnőtté cseperedő, ötszörös junior bajnok, Závaczki Bálint dacolt az elemekkel, és az idei  első versenyét győzelemmel zárva tette le névjegyét a felnőttek között is.

A Magyar Golf Szövetség azzal a céllal hozta létre 2020-ban a bajnokságot, hogy még szezon kezdete előtt külföldi játéklehetőséggel bővítse a versenyek sorát. Tavaly a szervezők a koronavírus járvány kitörése előtt még éppen csak meg tudták Cipruson rendezni a versenyt, az idei helyzet azonban már ellehetetlenítette a külföldi utazást. Ennek ellenére, a Magyar Golf Szövetség úgy döntött, hogy hazai pályán, de folytatja a hagyományt.