Buba bukkant a cigire – A NAV kutyája egyből jelzett

Máj 26, 2025

Házilag átalakított autójában próbált cigarettát csempészni egy férfi Tiszabecsnél, azonban Buba, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keresőkutyájának szimata elől nem sikerült elrejteni a dohányárut.

Ukrajnából akart Magyarországra belépni az a férfi, aki csaknem egymillió forintnak megfelelő értékű cigarettát rejtett el kocsijában, azonban mindössze két doboz cigarettáról nyilatkozott. A pénzügyőrök Bubával, a NAV szolgálati kutyájával azonban tételesen is átvizsgálták a járművet. A NAV munkatársai a bejelentett mennyiségen felül további 200 doboz Compliment Blue Super Slims márkájú, valamint 280 doboz Lifa Menthol Super Slim márkájú zárjegy nélküli cigarettát találtak a házilag átalakított műszerfalba elrejtve.

A pénzügyőrök a megközelítőleg 500 doboz dohányárut az átalakított autóval együtt lefoglalták, és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.

A NAV keresőkutyáit nemcsak különös gondossággal választják ki, de speciális kiképzést is kapnak. Képesek akár egyetlen doboz dohányterméket is kiszagolni, így esélytelen elrejteni előlük a csempészárut.

Buba beszerzéséhez az Európai Unió CCEI-programja nyújtott pénzügyi támogatást.

Előző hír
Rangos elismerést vehetett át Orendi Mihály
Következő hír
Informatikai karrierek testközelből – Karriernap a Nyíregyházi Egyetemen

Kapcsolódó híreink