Bronzérmes a Vasvári focicsapata - Szombathelyen rendezték a diákolimpiai döntőt

Bronzérmes a Vasvári focicsapata - Szombathelyen rendezték a diákolimpiai döntőt

2019. május 10-12. között Szombathelyen rendezték meg a 2018/2019. tanévi Labdarúgás Diákolimpia® Országos Döntőjét. A háromnapos versenyen az V-VI.korcsoport versenyzői mérték össze tudásukat, hogy a küzdelem végén a legjobbak megszerezzék a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet. A torna a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Vas Megyei Diáksport Egyesület közreműködésével került megrendezésre. A labdarúgás hazánkban is a legnépszerűbb sportág, így természetesen elengedhetetlen részese a Diákolimpia® versenysorozatnak. Az V-VI. korcsoportban (1999–2003 között születettek) országosan összesen 258 fiú csapat nevezett, s végül közülük került ki az országos döntő 20 legjobb csapata, akik a küzdelem végén megszerezhették a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címét. A verseny a Király Gábor, válogatott labdarúgó által megálmodott és megvalósított KIRÁLY Sportlétesítményben került megrendezésre.

A tornán a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium együttese is részt vett, és végül a csapat a harmadik helyen végzett az Esztergomi Dobó Gimnázium, és az Encsi Váci Mihály Szakgimnázium mögött. A döntő gólkirálya a nyíregyházi László Attila Balázs lett.