DEAC - Sunshine NYIKSE 66-82 (25-21; 13-22; 13-18; 15-21)

NYIKSE: Takács M. 19/6, Balogh Ben. 1, Horváth B. 9, Balogh A. 8, Farkasinszki G. 11

Csere: Zajácz K. 13/3, Tisza B. 5/3, Asztalos I. 16, Csempesz B. - , Marin S. - , Balogh Bal. -, Földesi N. -

Edző: Kovács Tibor

Igazi bronzcsata volt a férfi kosárlabda NBII rájátszásában a dobogó harmadik helyéért vívott küzdelem harmadik mérkőzése Deberecenben. A hazaiak kezdtek jobban, nagyobb lendülettel, de a vendégek nem lepődtek meg és nem engedték meglépni az ellenfelet. A második negyedet dinamikusabban kezdő nyíregyháziak hamar kiegyenlítettek és a félidő végére már 5 pontos előnyre tettek szert.
A harmadik negyed közepéig kiélezett volt a küzdelem, sőt a hazaiak újra átvették a vezetést. De ekkor a nyíregyháziak  egy 14-0 -ás etapot produkáltak és az utolsó negyed előtt már 10 pont volt az előnyük.
A negyedik negyedben kitűnően védekezett a NYIKSE és a fáradó hazaiakat türelmes, jól befejezett támadásokkal végképp megsemmísítette. Győzelmével a NYIKSE eddigi legjobb eredményét érte el az NBII keleti csoportjában. A héten a klub megyei felnőtt csapata is jól szerepelt, megnyerte a megyei bajnokságot.