Bronzérem Érdről
Jól szerepeltek a Nyírsport SE versenyzői az utánpótlás tornán.

Kötöttfogással kezdődött az idei év az utánpótláskorú birkózók számára. 2016 első nagyszabású megmérettetését az Érdi Spartacus rendezte, 273 résztvevővel. A birkózócentrumok versenyére határon túli egyesületek is meghívást kaptak. Szerb, ukrán, cseh és szlovák fiatalok is színesítették remek birkózásukkal az egyébként is színvonalas versenyt. Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmesünk és Növényi Norbert olimpiai aranyérmesünk is jelen volt az öt szőnyegen lebonyolított viadalon.

A nyíregyházi Nyírsport SE 4 reménysége az elvárt eredményt hozta: a 10 éves Oláh Márton idén váltott korcsoportot és első kötöttfogású versenyén a 7. helyen végzett, ahogyan a fél éve kezdett Kerecsanin Mátyás is a gyermek korosztályban. A serdülők szupernehéz súlyában, a +85 kg-ban Nagy Gergő az 5. helyen végzett, míg az egyetlen érmesünk, Jeles Antal a gyermek korcsoport 38 kg-osai között a dobogó harmadik helyére állhatott.