Bronzérem a világkupán - Tarjányi István harmadik lett Varsóban

Bronzérem a világkupán - Tarjányi István harmadik lett Varsóban

A Varsóban megrendezett kerekesszékes vívó kvalifikációs világkupa verseny rendkívül erős párbajtőr mezőnyében a nyíregyházi Tarjányi István 4 győzelemmel és 1 vereséggel teljesítette a csoprtkört.

Az NYVSC sportolója a direktkieséses táblán a lengyel Lewanowski ( 15:10) legyőzésével mindjárt a világelső belorusz Pranevich-el találta magát szemben, akit magabiztos vívással (15:12) győzött le! Folytatva a bravúrt a szintén klasszis lengyel Rzasa (15:8) elleni siker után az elődöntőbe jutott, ahol a verseny győztese az iraki Ali állította meg. István ezzel a bronzéremmel komolyat lépett előre a világranglistán, ami alapján eldől ki lehet ott a 2020-as tokiói paralimpián. A versenyző edzője Pákey Béla.