Bronz az Universiadén!

Jó előjelekkel várhatta Tajpejben az Universiadé diszkoszvető döntőjét Szikszai Róbert. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétája az egyik legjobb eredménnyel jutott a fináléba, és harmadik kísérletére 60,91 métert dobott, ezzel feljött a második helyre. Sajnos a következő két kísérlete nem volt jó, az amerikai Jagers viszont az ötödik sorozatban 61,24-ig jutott, amivel átvette a vezetést, és mint később kiderült, ezzel a dobással meg is nyerte a versenyt. Szikszai Róbertnek nem sikerült utolsó kísérletre javítani, így maradt az amerikai és a román Firfirica mögött és bronzérmes lett. Ők hárman kiemelkedtek a mezőnyből. A nyíregyházi sportoló remek versenyzéssel így éremmel térhet haza az Universiadéról.