Bombagól Szegeden - Már csak a Szpari veretlen a bajnokságban
Fotó: Dankó László

Idegenben játszott a válogatott szünet után a Nyíregyháza Spartacus. Az ellenfél az erős kerettel rendelkező Szeged-Csanád Grosics Akadémia volt. Nagy Dominik sérülése után még nem volt százszázalékos állapotban, Novák Csanád pedig még nem bevethető.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Nyíregyháza Spartacus 1-1 (0-0)

Szeged 1418 néző

Jv: Pillók Ádám (Csatári Tibor, Vrbovszki Pál)

Szeged: Molnár-Farkas, Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B., Prosser ( Óvári 83.), Haris, Márkvárt, Bíró B., Gajdos, Borvető

vezetőedző: Aleksandar Stevanovic

Nyíregyháza: Fejér - Alaxai, Baki (Nagy D. 82.), Gengeliczki, Farkas B., Toma, Kesztyűs, Nagy B., Gresó (Herjeczki 60.), Géresi (Pataki 60.), Myke (Németh 60.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

Nyíregyházáról is szép számban érkeztek szurkolók.

6. perc Mezőnyjátékot hozott a találkozó első pár perce.

12. perc Gresó veszélyes beadásáról maradtak le középen a társak.

14. perc Alaxai fejelt mellé Gresó szöglete után.

17. perc Gajdos elé került a labda a 16-os vonalánál, de végül Alaxai szerelte.

20. perc Tóth buktatta Géresit, sárgát kapott érte.

22. perc Tóth most Farkast rúgta meg, megúszta a második sárgát.

25. perc Prosser kapott jó labdát középen, de kézzel vette át a játékszert.

27. perc Baki rúgta meg Prossert, sárga lap.

28. perc KAPUFA. Gresó szöglete után nagyot védett a hazai kapus, majd a második hullámban érkező Alaxai a felső lécet találta el fejjel.

39. perc Szegedi szabadrúgás után Szilágyi került helyzetbe, de Fejér fogta meg végül a labdát.

Vége az első félidőnek, nincs gól.

48. perc  KAPUFA. A második nyíregyházi kapufa! Géresi lőtt egy visszapassz után 14 méterről, a labda megpattant egy védőn, majd a felső lécről ment ki.

50. perc Megszerezte a vezetést a Szeged. Bíró kapott jó labdát Gerától, majd 16 méterről lőtt, a bal kapufáról pattant be a labda. 1-0.

52. perc Myke kapott sárga lapot.

54. perc Farkas is sárgát kapott.

56. perc Borvető adta be veszélyesen a labdát, Alaxai mentett.

58. perc Nagy B. kapott sárga lapot.

65. perc Márkvárt kapott sárga lapot.

70. perc Prosser lőtt fölé 18 méterről, jobbról.

76. perc Haris lőtt mellé egy 28 méteres szabadrúgást.

77. perc Toma lövését ütötte ki Molnár-Farkas.

86. perc GÓÓÓÓL! Németh Barnabást buktatták a kaputól 19 méterre. A szabadrúgást Nagy Dominik végezte el, és a jobb felső sarokba bombázott, 1-1

90. perc Három perc a hosszabbítás.

Vége a mérkőzésnek, 1-1 lett a végeredmény. A Szpari kilencedik tétmeccsén is veretlen maradt!