Békéscsabán az úszók - 17 nyíregyházi versenyző állt rajthoz

17 nyíregyházi versenyző ugrott vízbe összesen 63 versenyszámban Békéscsabán. 7 arany, 8 ezüst és 7 bronzéremmel tértek haza, amivel összesítésben a 4. helyet szerezte meg a Nyíregyházi Sportcentrum. Ha ez még nem lenne elég, a Sportcentrum úszói közül került ki 2 évjáratban is a legeredményesebb úszó. Urbin Tamás úszói szépen szerepeltek, ugyanis Barna Bianka Dorottya 4 éremmel, Molnár Fruzsina 2 éremmel, Babicz Barbara 2 éremmel és Tomasovszki Emese Elina pedig 1 éremmel zárták a napot. Bianka pedig egyéni csúcsaival kiérdemelte a 2006-os lányok közül a legeredményesebb úszó díját. Kelemen Olimpia versenyzői közül Lakatos-Szepesi Dorina ismét szárnyalt a vízben, és minden úszását éremmel díjazták. 100 pillangón, 100 gyorson és 200 vegyesen senkinek nem sikerült utol érnie Dorinát korosztályában, 100 mellen pedig ezüstérmet szerzett, illetve a 2008-as lányok között ő bizonyult a legeredményesebb úszónak is. Barkó Áron Balázs 200 vegyesen, 100 mellen birtokolhatta a dobogó legfelső fokát, míg 100 pillangón a harmadik helyezést érte el. Márton Marcell 200 gyorson lett dobogós, míg Fekete Vivien 200 háton és 200 gyorson. Kecskés Evelin úszói újabb egyéni csúcsokkal, és korosztályos országos bajnokságra szintidővel gazdagodtak. Nekik is kerültek érmek a nyakukba, ugyanis Koi Gábor 100 gyorson 2. helyezett, 100 mellen 3. helyezett lett, Radványi Nándor pedig 100 gyorson ért el 3. helyezést.

Az úszók tovább folytatják a felkészülést, ugyanis nemsokára indul a nagy hajrá a bajnokságok előtt. A szerdán kezdődő Ifjúsági Országos Bajnokságra Gyula Sándor és Urbin Tamás utazik versenyzőivel Hódmezővásárhelyre. A fiatalabbak pedig nemsokára indulnak az edzőtáborba Kelemen Olimpia vezetésével.